BİGG

Awesome Image

1512 PROGRAMI

Bireysel Genç Girişim - BİGG

İstinye Üniversite yürütücülüğünde Bilişim Vadisi ile işbirliğiyle İstinye TUBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı kapsamında girişimcilerin öncelikli Ar-Ge ve Yenilik konularında iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürecekleri ticari değeri doğrulanmış ürün ve hizmet mekanizmaları oluşturmaları ve yürütmeleri süreçlerini destekleyen programdır. TÜBİTAK 1512 programı kapsamında girişimciler 900.000 TL hibe desteği kazanma şansı yakalama şansı elde ederler.

Detaylı bilgi için
Tıklayınız

Neden BİGG Garage?

Şirketleşme Desteği

Hibe almaya hak kazanan girişimler şirketleşme desteklerinin yanısıra marka oluşturma, pazarlama ve global ölçekli bir firmaya dönüşme konularında yönlednirme ve destek alabilecekler.

İstinye TTO

İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi uzmanlarından patent ön araştırması ve teknoloji incelemeleri ile gerekli olan patent süreçlerinde bire bir yönlendirme ve destek imkanı.

Mentor Ağı

Sahip olduğumuz ağ sayesinde alanında son derece uzman ve deneyimli olan mentorleri ile girişimcilerin sektörel bilgi ve tecrübelerine destek sağlanacak.

Atölye İmkanı

Program için kabul alan girişimciler İstinye Girişimcilik Merkezi’nde yer alan açık ofis alanlarında ve prototip atölyesinde faaliyetlerini sürdürebilecekler.

Kimler Başvurabilir?

Öğrenci ya da mezun olmak;

Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci ya da mezun kişi.

Daha önce destek almamış olmak;

Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak.

İşletme ortağı olmamak;

Ön başvuru tarihi* itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

İstinye Garage

Sıkça Sorulan Sorular

 • Şirket ortağı olan kişiler programa başvurabilir mi?

  Hayır, başvuramaz. Başvuru yapılan tarihte herhangi bir şirketin ortaklık yapısında olan kişiler programa başvuramaz. Başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılması durumunda başvuru yapılabilir. Ayrıca Uygulama Esaslarında belirtilen koşulları sağlayan başlangıç firmalarının kurucu ortağı olan kişiler de programa başvurabilir.

 • İş fikri başvuruları ne zaman ve nasıl yapılır?

  Çağrıda belirtilen tarihler arasında PRODİS üzerinden elektronik olarak yapılır.

 • Hem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı hem de TÜBİTAK’tan, aynı ya da farklı iş fikri ile sermaye desteği alınabilir mi?

  Hayır, alınamaz. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından teknogirişim sermaye desteği almış kişiler iş fikri başvurusunda bulunamaz.

 • Bu destek “Teknogirişim” desteği midir?

  Hayır, değildir. Bu program, TÜBİTAK Kanunu, TEYDEB Yönetmeliği ve ilgili Uygulama Esasları kapsamında yürütülen bir programdır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Teknogirişim Sermaye Desteği Programından farklı mevzuata tabidir.

 • Aşama 1’de verilecek girişimcilik eğitimi ücretli midir?

  Hayır, TÜBİTAK’ın girişimciye sağladığı eğitimler ücretsizdir.

 • İSÜ Garage hizmetlerinden yararlanmak için neler yapmak gerekmektedir?

  İlk aşamada girişimcilerin linkte yer alan BİGG Istinye Garage başvuru formunu doldurmaları sürece dahil olmaları için yeterli olacaktır.

 • Değerlendirme kapsamında öncelikli olarak belirlenmiş alanlar mevcut mudur?

  ——————–

 • Hisse ya da ücret talep ediyor musunuz?

  BİGGHealthWay programında girişimcilerden hisse alınmamaktadır ve ücret talep edilmemektedir.